Do udziału w pracach komisji konkursowej zaprosiliśmy artystów – ich sylwetki przedstawiamy poniżej.

Wojciech Kołacz

Artysta wizualny, absolwent Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, od dwunastu lat aktywny na polu muralizmu i sztuki miejskiej. Wykonał ponad 20 wielkoformatowych murali w Polsce, Francji, Finlandii, Niemczech czy USA, wziął udział w ponad 40 wystawach zbiorowych, miał 6 wystaw indywidualnych. Zajmuje się także grafiką warsztatową i projektowaniem graficznym- kilkanaście okładek do płyt. Od 2010 pracuję w edukacji artystycznej a od 2012 zatrudniony na ASP we Wrocławiu.


Robert Kukla

Ur. 1968 r. Świdniczanin. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, dyplom z malarstwa w 1995 r. w pracowni prof. Jerzego Wrońskiego.

Zajmuje się malarstwem, scenografią teatralną, projektowaniem graficznym, tworzy murale i inne formy w przestrzeni publicznej, prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Pracownik Świdnickiego Ośrodka Kultury. Organizator i kurator wielu wystaw, plenerów, warsztatów, akcji i imprez artystycznych. Stypendysta Miasta Świdnicy (2008), laureat Nagrody Prezydenta Miasta Świdnicy w Dziedzinie Kultury (2015), laureat I Nagrody na Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu (2019). Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, m.in.: w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (2017), BWA Zamek Książ (2008), Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA (2019), Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (2022).


Anna Sieradzka-Kubacka

Artystka wizualna, dr sztuk pięknych. Ukończyła Malarstwo na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz studia doktoranckie na Wydziale Intermediów ASP w Krakowie. Prezentowała swoje prace na festiwalach wideo oraz wystawach indywidualnych i zbiorowych, w USA, Australii, Rosji, Islandii, Chinach, Iranie, Hiszpanii, Francji, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii, Łotwie, Polsce. Obecnie kończy pracę nad doktoratem w Zakładzie Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się zagadnieniem współczesnego obrazu.