UWAGA! Strona korzysta z plików cookies przy statystykach i logowaniu. Pliki te pomagają w funkcjonowaniu strony. "Ciasteczka", których używamy są bezpieczne i nie mają szkodliwego wpływu na Twój komputer. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
 
O KONKURSIE

ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH: konkurs plastyczny Fundacji Banku Ochrony Środowiska i Poczty Polskiej dla szkół i Domów Kultury


„Świat oczami młodych” jest konkursem plastycznym dla młodzieży, na projekt znaczka pocztowego, który porusza ważne społecznie tematy. Konkurs nie tylko edukuje młodzież w wybranych sprawach, ale stwarza jej również możliwość wypowiedzi i dyskusji. Druga edycja konkursu pod hasłem ”Ratujemy Klimat” poświęcona jest tematyce zmian klimatu i sposobów jego ochrony. Pod koniec 2018 r. w Polsce odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń na świecie, czyli globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej (COP24).


Znaczek pocztowy to nie tylko obrazek naklejany na kopertę, nie tylko potwierdzenie opłaty za przesłanie listu. Jest to przede wszystkim dzieło sztuki. Potrzeba wielu lat, aby dojść do takiej wprawy, żeby móc projektować znaczki. Wielu profesjonalnych grafików marzy, aby owoce ich twórczości znalazły się na znaczkach pocztowych. Krajowe i międzynarodowe konkursy są okazją do zaprezentowania własnych osiągnięć, pochwalenia się talentem i osiągnięciami.


Konkurs „Świat oczami młodych” to jedyna w swoim rodzaju możliwość dla młodzieży samodzielnego zaprojektowania znaczka. Trzy najlepsze projekty wraz z nazwiskami ich autorów znajdą się na znaczkach wydanych w nakładzie minimum 80 tys. egzemplarzy. Będą one dostępne w każdej placówce pocztowej, na dziesiątki i setki lat trafią do klaserów filatelistów.


Wierzymy, że wśród młodych ludzi konkurs wypromuje kolekcjonowanie znaczków, a budowana wokół projektu wartość dodana – wiedza o zmianach klimatu, a zwłaszcza o sposobach jego ochrony – zainspiruje młodzież do głębszego zainteresowania się tą tematyką, a w dłuższej perspektywie wpłynie na proekologiczne postawy i wybory młodych ludzi.


Do pobrania:
List do szkół i domów kultury (plik pdf)
Ulotka informacyjna o konkursie (plik pdf)

DLACZEGO OCHRONA KLIMATU JEST WAŻNA?

Zmiany klimatyczne bez wątpienia są największym wyzwaniem, przed jakim obecnie stoi ludzkość. I to właśnie młode pokolenie będzie musiało uporać się z tym problemem. Globalne ocieplenie już teraz jest przyczyną wielu niebezpiecznych zjawisk, które z czasem będą się tylko nasilać. Coraz częstsze susze i postępujące pustynnienie dotykają już nie tylko państw tropikalnych. Na sile przybierają ekstremalne zjawiska pogodowe – huragany, sztormy, burze, śnieżyce czy gradobicia. Brak wody i żywności w obszarze międzyzwrotnikowym powodują wielkie migracje ludności i związane z tym konflikty. Oceanicznym wyspom i leżącym na wybrzeżach miastom grozi zalanie. Czytaj dalej o zmianach klimatu...


PLIKI DO POBRANIA

PARTNERZY:

       

PATRONI HONOROWI: