Ściana znajduje się we wsi Turna. Jest własnością pana Jacka Ufnala – gospodarstwa z adresem Turna 29. Boczna ściana stodoły znajduje się przy drodze gminnej Turna – Górki Grubaki, którą codziennie jeżdżą do szkoły podstawowej dzieci autobusem szkolnym z okolicznych wsi. Jest to główna droga prowadząca z Turny czy Popielowa, do Korytnicy, Łochowa.
W pobliżu ściany, wzdłuż drogi znajdują się inne gospodarstwa. Turna jest wsią licząca najwięcej mieszkańców w gminie Korytnica ( ok. 400). We wsi znajduje się zabytkowy kompleks pałacowo-parkowy z XIX wieku.
Ściana skierowana jest w stronę północną. Jest bardzo widoczna z drogi. Mural doda kolorów temu miejscu, jednocześnie nie będąc nachalnym i nie narzucającym się. Północno-wschodnia ekspozycja ściany gwarantuje też długotrwały efekt, ponieważ mural nie będzie narażony na słońce i tym samym szybkie wyblaknięcie kolorów.
Ściana zbudowana jest z pustaków i białych cegieł. Jej wymiary to: 11m wys x 5 m szer. Ściana wymaga położenia gruntu pod mural. Wymaga małych napraw. Wymaga usunięcia bluszczu, który rośnie u podstawy ściany.
Do stworzenia muralu potrzebny będzie rusztowanie, lub podnośnik. To zostanie zapewnione przez społeczność lokalną.