Ściana, na której mógłby powstać mural – projekt 1:. „LEŚNA PANI” lub projekt 2: „LEŚNA RODZINA” znajduje się na budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Górniczej przy ul. Mireckiego 1.
Jest to ściana południowo – zachodnia. Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Górniczej mieści się przy dużym osiedlu mieszkaniowym w pn. Mydlice.

Zgłoszona ściana to ściana o regularnym kształcie, prostokątna, o orientacyjnych wymiarach 3,7 metra szerokości na około 8,5 metra wysokości. Na ścianie znajdują się jedne drzwi wyjściowe i jedno małe okienko strychowe.
Ściana jest w bardzo dobrym stanie (z jednym niewielkim ubytkiem), o powierzchni chropowatej. Do ściany jest dobry dostęp, malowanie będzie wymagało rusztowania.
Ściana, na której powstanie mural jest bardzo dobrze widoczna dla użytkowników ogólnodostępnego placu zabaw i boiska szkolnego.
W bliskiej odległości od szkoły znajduje się również dyskont spożywczy „Kaufland”.
Cała społeczność szkolna i rodzice mocno angażują się w działania proekologiczne szkoły. Na terenie placu szkolnego znajdują się już np.:
– domki dla jeży,
– domki dla owadów,
– uczniowski ogródek kwiatowo – warzywny,
– zostały posadzone młode drzewka wokół szkoły.
W szkolnym budynku powstaje tzw „ZIELONA PRACOWNIA” – szkoła wygrała Konkurs na „Zieloną pracownię” w 2022 roku zdobywając nagrodę pieniężną.

Mural mógłby stanowić dopełnienie całości.

Właścicielem budynku szkolnego jest Gmina Dąbrowa Górnicza, reprezentowana przez Prezydenta – pana Marcina Bazylaka, który wyraził pełną zgodę na wykonanie muralu na ścianie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Górniczej przy ul. Mireckiego 1.