Ściana wyznaczona do namalowania Eko Muralu stanowi część reprezentacyjną Szkoły Podstawowej imienia Ojca Świętego Jana Pawła II w Mietkowie, znajduje się przy wejściu głównym do budynku szkoły( po prawej stronie budynku w części wschodniej i stanowi łącznik z salą gimnastyczną naszej szkoły).
Ściana fakturowo chropowata , wymaga wygładzenia powierzchni poprzez usunięcia ubytków oraz starej farby. Nie jest nasłoneczniona. Nie ma okien oraz występujących ,, przeszkód’’.
Właścicielem obiektu jest Gmina Mietków instytucja samorządowa, którą reprezentuje Wójt Gminy Mietków Pan Adam Kozarowicz, który wyraża zgodę na wykonanie namalowanie Eko Muralu. Na wykonanie działania nie jest potrzebna zgoda konserwatora zabytków. Dyrektorem szkoły jest Pani Iwona Maćkała, która również wyraża zgodę na umieszczenie Eko Muralu na ścianie budynku szkoły.
Wymiary ściany: 5m wysokość i 7m szerokość.
Eko Mural, to idealny pomysł do realizacji w naszej Gminie ponieważ na naszym terenie znajduje się,, Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy’’. Szkoła jest budynkiem wybudowanym w latach 1983-1984 przypomina bryłę smutną, wybudowaną według ówczesnych standardów chociaż na planie,, ptaka’’ jak patrzymy z góry.
Mural będzie oglądany z bliska. Każda osoba wchodząca do szkoły będzie go oglądać, co wpłynie na pozytywny wizerunek szkoły, na całą społeczność szkolną i pokoleniową oraz uświadomi potrzebę dbania o środowisko przyrodnicze, które nas otacza. Będzie również pełnić funkcję edukacyjną ukazując wizerunki zagrożonych gatunków. które występują w naszym Parku Krajobrazowym Doliny Bystrzycy.
Szkoła Podstawowa imienia Ojca Świętego Jana Pawła II w Mietkowie usytuowana jest wśród wybudowanych domów jednorodzinnych, pasma lasów i pól uprawnych oraz na przestrzeni znajduje się Publiczne Przedszkole w Mietkowie, gdzie przedszkolaki korzystają z naszych szkolnych sal oraz z sal do specjalistycznych zajęć terapeutycznych.
W Gminie Mietków ( 15 wiosek) nie znajdzie się nigdzie takiego spotkania ze sztuką jak namalowany mural. Byłoby to dla społeczności, artystów mieszkających na terenie Gminy Mietków, naszych absolwentów, którzy ukończyli Akademię Plastyczną we Wrocławiu a niektórzy kontynuują naukę w Liceach Plastycznych oraz uczniów naszej szkoły okazją do wspólnego współdziałania, dzielenia się pozytywnymi emocjami, estetyką twórczą i kreatywnością a przede wszystkim wymiana doświadczeń i dobrą praktyką dla uczniów naszej szkoły, którzy są zainteresowani plastyką i marzą o nauce w szkołach artystycznych.