– otoczenie ściany – Mural będzie znajdował się na terenie szkoły na budynku gospodarczym/garażu, który znajduje się na placu przy, którym jest kort tenisowy, powstaje właśnie kino plenerowe wraz z ekoogródkiem ”Kino Warzywniak” a w najbliższych planach powstanie tam boisko szkolne wielofunkcyjne a w sąsiedztwie szkoły powstać ma w najbliższym roku nowe osiedle. Jest to teren na którym w czasie przerw i wolnym przebywa nasza młodzież szkolna, często organizowane są tam spotkania, imprezy plenerowe, imprezy szkolne m.in. dzień dziecka, dzień sportu, sesje fotograficzne, zajęcia plenerowe, itp. Jest to teren zielony, który spełnia funkcję relaksacyjną dla młodzieży, często w okresie wiosenno-letnim odbywają się tam zajęcia, spotkania z wychowawcami, psychologiem szkolnym, warsztaty.
– Ściana jest w kształcie prostokąta , wymiar ściany 3,70×9,60 m., obecnie ściana posiada dwa okna i stare grafiti, jeśli uda nam się zdobyć grant okna zostaną zamurowane a ściana wyrównana i przygotowana pod mural, pozostałe ściany garażu zostaną odświeżone.
– Do stworzenia muralu będzie potrzebne rusztowanie , obecnie na wyposażeniu szkoły mamy przenośne rusztowanie, które wykorzystywane jest do prac remontowych więc z pewnością będziemy mogli wykorzystać je do tworzenia muralu.