Do namalowania muralu wybraliśmy ścianę niewielkiego budynku, który jest oficyną kamienicy znajdującej się przy głównej ulicy osiedla. Docelowo ta droga ma stać się deptakiem i jednocześnie centrum i miejscem spotkań dla okolicznych mieszkańców.
Od strony Parku budynek jest częściowo nieużywany, jednak bardzo widoczny. W pobliży znajduje się prężnie działający dom kultury (nasz OPT Zamek), a alejka spacerowa obok budynku jest jedną z głównych arterii parku, którą idąc na tramwaj, często skracają sobie drogę mieszkańcy sąsiedniego osiedla.
Ściana znajduje się w przepięknej okolicy parku leśnickiego, który jest chętnie odwiedzany nie tylko przez mieszkańców Leśnicy, ale także Wrocławia i okolic. Przez cały rok cieszy się dużą popularnością, jako miejsce relaksu, sprzyjające spacerom i spotkaniom w gronie znajomych i rodziny.

Wybrana ściana wymaga zagruntowania i nadania jej jednolitego, jasnego tła, potrzebnego do rozpoczęcia właściwych prac zmierzających do naniesienia naszego projektu na jej powierzchnię.
Planowane parametry muralu: długość ok. 5-6 m, wysokość ok. 2,5-3 m.
Realizacja nie będzie wymagała wynajęcia podnośnika, rusztowanie zorganizujemy we własnym zakresie.