Ściana, na której powstanie zaprojektowany mural mieści się przy głównym wejściu do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dalikowie, przy ul. Łeczyckiej 3.
Kształt całej ściany przypomina kwadrat o wymiary 21,5m długości i 3,5m wysokości. Struktura ściany jest chropowata, a jej stan techniczny nie wymaga remontu. Na ścianie umieszczone są okna wychodzące z pomieszczeń szkolnych sal oraz główne drzwi wejściowe do szkoły. Do wykonania muralu będzie potrzebne nieduże rusztowanie, które umożliwi dokładne wykonanie pracy.
Jest to dobra lokalizacja, gdyż projekt muralu zobaczy maksymalnie duża ilość osób. Budynek szkoły znajduje się w centrum Dalikowa przy głównej trasie wjazdowej. Widok muralu wjeżdżając do Dalikowa będzie już widoczny od strony północnej z daleka, gdyż teren przed szkołą nie jest porośnięty drzewami ani zasłonięty innymi budynkami. Wspaniale będzie komponował się z otaczającymi łąkami i pobliskim stawem i parkiem. Mural przy głównym wejściu będzie podziwiany przez rodziców oraz inne osoby, które przyjeżdżają i korzystają z parkingu dla samochodów przed szkołą oraz przez społeczność Dalikowa, która korzysta z pobliskiego Orlika. Na muralu będzie umieszczona również tabliczka logotypu Fundacji Banku Ochrony Środowiska w rozmiarze umożliwiającym jego identyfikację z odległości przez potencjalnych obserwatorów.
Lokalizacja muralu w Dalikowie będzie powiewem nowoczesności, w tak małej miejscowości.
Mural będzie przypominał wszystkim o poszanowaniu otaczającej przyrody, a szczególnie zagrożonych gatunkach roślin i zwierząt występujących w Polsce.