Ściana przeznaczona do ozdobienia muralem to ściana zewnętrzna jednego z trzech budynków tworzących kubaturę Szkoły Podstawowej Nr2 w Grodzisku Wlkp. Wymiary ściany to: podstawa 9m 20 cm i wysokość 7m i 50 cm co daje powierzchnię 69㎡.
Budynek główny i stojący obok budynek tzw.świetlicy to budynki podlegające ochronie konserwatora zabytków. Budynek sali gimnastycznej (i wskazana ściana budynku szatni) znajdujący się na boisku szkolnym jest dużo nowszy i stoi w bliskim sąsiedztwie boiska Zakładu Poprawczego, zabytkowych budynków Starostwa Powiatowego (neogotyk) oraz Sądu Rejonowego (neobarok). Boisko szkolne składa się z trzech części: boiska z wydzieloną częścią placu zabaw, boisk ORLIK oraz części rekreacyjnej – trawiastej, na której chętnie spędzają przerwy nasi uczniowie. Ściana przeznaczona na mural odgradza część boiska piaszczystego od boiska trawiastego i znajduje się naprzeciw wiaty rowerowej, wybudowanej z projektu zgłoszonego przez naszych nauczycieli i zrealizowanego przez Gminę w ramach Grodziskich Inicjatyw Społecznych 2022.
Ściany budynku szatni obecnie wymagają remontu, który zaplanowany jest na lipiec/sierpień 2023roku. W planach przewidziano kompleksowy remont ścian zewnętrznych: wymianę opierzeń, orynnowania, uzupełnienie i naprawę tynku oraz malowanie elewacji.