Na tej ścianie mural będzie prezentował się bardzo dobrze i będzie widoczny nie tylko dla społeczności szkolnej ale również dla mieszkańców naszego miasteczka ponieważ znajduję się przy jednej z naszych głównych ulic . W pobliżu znajdują się budynki mieszkalne oraz w bliskim sąsiedztwie naszego parafialnego kościoła.
Będzie to jedyna ulica w naszej miejscowości która będzie przyciągać wzrokiem mieszkańców jak i również turystów odwiedzających naszą gminę.
Mural ma znajdować w miejscu dobrze nasłonecznionym, przepiękne barwy , które zostaną użyte będą bardzo dobrze wyglądać i odbijać się w promieniach słońca. Ściana jest gładka jej wymiary to szer. 575 cm , wysokości 265 cm. Stan jej oceniamy jako dobry ,jak będzie widać na załączonym zdjęciu zaczyna tam już odpadać farba więc będzie wymagała pewnych napraw. Ściana przyległa do muralu jest w gorszym stanie .Nie będzie to jednak problem ponieważ już dostałyśmy wiadomość , że społeczność lokalna pomagałaby w naprawie tej ściany i pomalowaniu jej na kolor biały. Prace te zostaną wykonane w czynie społecznym. Do wykonania muralu będzie potrzebne rusztowanie, które zostanie nam wypożyczone przez jednego z rodziców uczniów.
Ściana na której znajdowałby się mural należy do Burmistrza Gminny Jutrosin, który już wydał zgodę na jej wykorzystanie. Zostanie ona dodana w załączniku.