Wybrana ściana ma kształt trapezu prostokątnego. Wymiary ściany: wysokość 1 (lewa strona) – 3,53 m, wysokość 2 (prawa) – 4,05 m, szerokość – 13,75 m. Obecnie jest ona bardzo zniszczona i wymaga naprawy na całej powierzchni. Na ścianie nie ma warstwy ocieplającej budynek.
Planowany mural będzie miał kształt trapezu prostokątnego o powierzchni ok. 29 m2. Wymiary muralu: wysokość 1 (lewa strona) – 3,8 m, wysokość 2 (prawa strona) – 4,05, szerokość – 7,75 m.
Ściana skierowana jest na południowy zachód. Usytuowana jest przy dużym parkingu szkoły. W jej bliskim położeniu znajduje się główna ulica – Wolności oraz boczna uliczka – Polna prowadząca m. in. do parku i domków jednorodzinnych. Ściana jest bardzo dobrze widoczna dla wszystkich pieszych oraz kierowców poruszających się z obydwoma ulicami. Ponadto obok parkingu, przy którym jest opisywana ściana, znajduje się boisko szkolne często odwiedzane w wolnym czasie nie tylko przez uczniów, ale również społeczność lokalną. Ścianę tę oglądają również mieszkańcy bloków oraz pracownicy zakładów przy ulicy Wolności.
W celu wykonania prac remontowych ściany i muralu wymagane jest postawienie rusztowania. Firma świadcząca tego typu usługi znajduje się ok. 30 km od Murowa.