Ściana budynku szkoły usytuowana jest od strony północnej. Kształt całej ściany to prostokąt o wymiarach 1247 cm x 393 cm. Bardzo widoczna jest z drogi głównej. Jest najbardziej wyeksponowaną ścianą budynku szkoły. W jej otoczeniu znajduje się parking szkolny, chodnik główny prowadzący do budynku szkoły z aleją drzew iglastych – świerki i modrzewie, duży plac zieleni z rabatami oraz żywymi pomnikami (Dąb Katyński i Sosna Papieska).

Ściana otynkowana, struktura baranek gruboziarnisty, farba silikatowa w kolorze zieleni i żółtego pasa okalającego. Na ścianie znajdują się drzwi wejściowe do centrali telefonicznej oraz klimatyzacja umiejscowiona nad drzwiami. Chcielibyśmy odciąć pas od lewej strony o szerokości 240 cm, aby mural nie wchodził na drzwi i klimatyzację. Ścianę i drzwi w odciętym miejscu pomalujemy samodzielnie dobierając kolor do muralu. W centralnej części ściany znajduje się oświetlenie zewnętrzne. Na ścianie w różnych miejscach umiejscowione są kratki wentylacyjne, które mogą zostać zamalowane bądź wymienimy je na pasujące do projektu. Po prawej stronie ściany w górnym rogu znajduje się tablica z numerem budynku oraz kamera monitoringu. Pas o szerokości minimum 70 cm również chcielibyśmy odciąć, aby nie znajdował się tam mural. Stan ściany oceniany na dobry. Nie posiada – ubytków w strukturze. Wymaga jedynie malowania.

Wysokość ściany od podmurówki do gzymsu wynosi 393 cm.

Szerokość całej ściany wynosi 1247 cm.

Planowane parametry muralu ok. 950 cm x 393 cm.

Wzdłuż ściany prowadzi chodnik z parkingu – jest możliwość rozstawienia rusztowania. Rusztowania można wynająć w okolicznej miejscowości – Ostrów Mazowiecka oddalona 4km od Ugniewa. Istnieje również możliwość wypożyczenia rusztowania od mieszkańców Ugniewa jako współpraca ze społecznością lokalną – co postaramy się zorganizować we własnym zakresie.