Ściana znajduje się przy wejściu do MultiCentrum we Wrocławiu. MultiCentrum mieści się w dużym budynku, w którym znajduje się m.in. szkoła podstawowa nr 4 we Wrocławiu, filia nr 44 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu, Centrum Aktywności Lokalnej (prowadzi zajęcia dla dzieci oraz seniorów), Rada Osiedla Borek oraz warsztat samochodowy (w tylnej części budynku). Wejście do naszej placówki, która również jest filią Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu, znajduje się z boku budynku, obok CAL oraz Rady Osiedla. Na rzeczonej ścianie zamontowany jest domofon do MultiCentrum.

Ściana jest bardzo wysoka, ale mural będzie się znajdował w dolnej części. Wymiar ściany przeznaczonej pod mural to: szerokość 2,95 m, wysokość ok. 5,45 m (do górnej części lampy widocznej na wizualizacjach). Ściana jest widoczna z chodnika oraz ulicy. Mural specjalnie został wydłużony do górnej części lampy, aby był jeszcze lepiej widoczny. Ściana jest w dobrym stanie, przed przystąpienie do prac zostaną wykonane drobne reperacje na samym dole ściany. Mural zakryje również namalowane na ścianie graffiti, co znacznie poprawi estetykę tego miejsca.

W bezpośrednim sąsiedztwie MultiCentrum, oprócz wyżej wymienionych instytucji znajdujących się w tym samym budynku, znajduje się zajezdnia tramwajowa, pętla tramwajowo-autobusowa, sklepy, domy, hotel oraz piękny wrocławski Park Południowy (park znajduje się tuż za budynkiem, w którym mieści się MultiCentrum). Od frontu budynku znajduje się ul. Powstańców Śląskich, na której znajduje się również torowisko tramwajowe. Bezpośrednia bliskość dużej, przelotowej ulicy powoduje, że codziennie przejeżdża obok tego budynku bardzo dużo samochodów, autokarów, busów oraz samochodów dostawczych, dodatkowo przejeżdżają wspomniane już tramwaje oraz rowerzyści jadący po ciągu pieszo-rowerowych. Przechodzą tędy osoby wybierające się do parku, na zakupy, na pętlę tramwajowo-autobusową (na wysokości MultiCentrum nie ma przejścia dla pieszych, aby do niego dojść, trzeba przejść wzdłuż całego budynki, a więc także obok MultiCentrum i zgłoszonej ściany). Przy wejściu do naszej placówki znajduje się mały parking, a z tyłu budynku wspomniany już warsztat samochodowy, do którego klienci wjeżdżają, mijając zgłoszoną ścianę.

W MultiCentrum codziennie odbywają się zajęcia – dopołudniowe dla grup zorganizowanych z przedszkoli i szkół oraz popołudniowe i sobotnie dla rodzin z dziećmi, a czasem także dla dorosłych. Przybywa do nas dużo nowych osób w związku z różnymi zajęciami i projektami, które prowadzimy.

Mural będzie dobrze widoczny zarówno z chodnika, jak i z jezdni, a także z torowiska tramwajowego.