Ściana należy do budynku sanitarno-szatniowego znajdującego się w kompleksie boisk Orlik należącym do Zespołu Szkół nr 6 w Ełku. Na boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią można grać w piłkę nożną. Na boisku wielofunkcyjnym z nawierzchnią tartanową można grać w piłkę ręczną, koszykówkę oraz siatkówkę. Jest to obiekt otwarty. Korzystają z niego uczniowie szkoły, a po południu wychowankowie internatu ZS 6 w Ełku oraz mieszkańcy Ełku i okolic (osoby prywatne, szkółki piłkarskie, kluby sportowe, itd.). W okresie wakacji na kompleksie boisk ćwiczą także koloniści zakwaterowani w internacie oraz goście hotelowi (pokoje hotelowe znajdują się w bazie szkoły, ponieważ ZS 6 jest szkołą gastronomiczno-hotelarską).
Ściana jest skierowana w kierunku północnym. Jest odkryta, nic jej nie zasłania. Jest widoczna od strony ul. Warszawskiej. Obok ściany przechodzą osoby wchodzące do szkoły od ul. Warszawskiej oraz przejeżdżają wszystkie osoby zmotoryzowane (to jedyny ciąg komunikacyjny prowadzący do boisk Orlik i głównego wejścia do szkoły).

Ściana ma regularny, prostokątny kształt. Jej wymiary: 610 cm x 267 cm.
Nie ma okien. Jest w dobrym stanie, bez ubytków, nie wymaga napraw. Trzeba ją jednak przygotować (wygładzić), ponieważ ma chropowatą fakturę – jest pokryta barankiem. Na ścianie są także rynny, które na czas prac trzeba będzie zdemontować, a później zamontować.
Do stworzenia muralu będzie potrzebne rusztowanie – jest ono na wyposażeniu szkoły.