• Wymiary ściany: Długość ściany 16 m, wysokość 4 metry. Ściana ma kształt prostokąta, nie ma na niej żadnego okna, skierowana jest na południe.
  •  Stan ściany:  na ścianie jest chropowaty tynk, ale w wielu miejscach są duże ubytki, które trzeba przed pomalowaniem naprawić.
  • Otoczenie ściany:  Ściana znajduje się w centrum wsi, na głównej ulicy – drogi wojewódzkiej 272. Droga prowadzi do domków letniskowych znajdujących się w pobliskich Borach Tucholskich oraz nad jezioro Stelchno. Drogą tą można dojechać do Tlenia, Grudziądza czy do Gdańska. Ściana jest dobrze widoczna z samochodów, a obecnie bardzo szpeci swoim wyglądem dane miejsce – centralne miejsce wsi. Tuż przy ścianie jest metrowy trawnik, który zostanie wykorzystany do posadzenia krzewów. Warto dodać, że na tym samym budynku powstał pierwszy mural w Jeżewie. Znajdują się na nim elementy krajobrazu wsi oraz symbole regionalne (nawiązanie do legendy, do haftu kociewskiego, lokalnej działaczki itd.), zatem nowy mural będzie łączył się tematycznie z już istniejącym muralem. Znajdą się na nim:  zwierzęta reprezentujące poszczególne gatunki: leśne, ptaki i rośliny, które występują w naszych okolicach. Zostanie on wykonany przez grupę uczniów podczas artystycznych warsztatów z streetartowcem Dariuszem Paczkowskim.
  •   Informacja, czy do malowania ściany będą wymagane rusztowania lub podnośnik oraz czy w okolicy można je wynająć: do malowania  ściany będą wykorzystane drabiny oraz rusztowania, które będą dostępne w okolicy.