Projekt zakłada stworzenie przyjaznej, atrakcyjnej wizualnie dla „oka” przestrzeni dedykowanej mieszkańcom Kluczborka. W ramach zadania chcielibyśmy wykreować efektowny krajobraz, współtworzący z zasadzoną roślinnością mural na dotychczas pustej, szarej elewacji budynku znajdującego się na skwerze sąsiadującym z Centrum Kultury w Kluczborku.

Ściana, którą planujemy zrewitalizować jest północną częścią budynku Centrum Kultury w Kluczborku. Znajduje się ona przy placu (skwerku zielonym) na którym odbywają się zajęcia oraz wydarzenia kulturalne. Miejsce jest więc mocno uczęszczane przez uczestników zajęć, ich rodziców, mieszkańców miasta i nie tylko. Jako miejsce działań artystycznych i kulturalnych obiekt idealnie nadaje się pod tego typu zagospodarowanie. Plac znajduje się w pobliżu poczty i szkół zarówno podstawowej jak i liceum.

Stan Ściany jest bardzo dobry. Nie wymaga napraw a jedynie odpowiedniej konserwacji w postaci gruntu oraz farby elewacyjnej. Jest ona prostokątna i znajdują się w niej cztery okna. Wymiary ściany to 20 x 4,3 m co daje powierzchnię 76 m/kw po odjęciu powierzchni okien. Do pomalowania ściany potrzebne będą drabiny oraz mobilne rusztowanie. Mural zostanie wykonany farbami elewacyjnymi oraz farbami w sprayu.