Szkoła Podstawowa im. Józefa Blizińskiego w Bóbrce to 40-letni budynek, który został odnowiony od frontu. Jednak ściana, która stała się przedmiotem działań w projekcie nie została w żaden sposób odnowiona. W związku z tym, że jest ona bardzo dobrze widoczna z drogi głównej, postanowiliśmy właśnie na niej bazować.

Ściana ma wysokość 8,70 m (od dołu po kalenicę), natomiast szerokość wynosi 13,20 m (do schodów widocznych na zdjęciu). Powierzchnia muralu w związku z tym wyniesie ok. 115 m kw. Ściana pokryta jest jasną, już niestety wyblakłą farbą, jednak jej stan ocenić można na dobry, gdyż wymaga ona wyczyszczenia, nie kruszy się, nie ma dziur.

Jest to ściana zewnętrzna, zachodnia. Ze względu na wysokość niezbędne będzie wynajęcie rusztowania, co jest możliwe – za opłatą – od lokalnego przedsiębiorcy budowlanego.

Tę część budynku otaczają drzewa z lewej strony, na przeciwko ściany znajduje się boisko sportowe (siatka na zdjęciu to element Orlika), natomiast po prawej stronie jest plac zabaw dla dzieci i drzewa.

Mural byłby dopełnieniem otoczenia, które jest połączeniem zieleni i dziecięcej zabawy.