UWAGA! Strona korzysta z plików cookies przy statystykach i logowaniu. Pliki te pomagają w funkcjonowaniu strony. "Ciasteczka", których używamy są bezpieczne i nie mają szkodliwego wpływu na Twój komputer. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
 
OCHRONA KLIMATU
Zatrzymać zmiany klimatu

Niekorzystne zmiany klimatu, których obecnie doświadczamy rzutują fatalnie na niemal wszystkie pola egzystencji ludzkiej i zaburzają naturalne funkcjonowanie ekosystemów. Przyczyny tych zmian są w dużej mierze konsekwencją powszechnego braku wiedzy i świadomości skomplikowanych relacji człowieka ze środowiskiem.

więcej »
Czy węgiel odejdzie do lamusa?

Energia elektryczna i cieplna, wykorzystywana do celów cywilizacyjnych, w głównej mierze produkowana jest podczas tradycyjnego procesu spalania. Proste spalanie paliw stałych jest niebezpieczne dla środowiska. Niesie ono wiele zagrożeń i ma setki wad. Wystarczy wspomnieć o szkodliwych substancjach, wydostających się przez kominy do atmosfery. Przykładem jest dwutlenek węgla, który przyczynia się do nadmiernego ocieplenia ... więcej »

Czym są odnawialne źródła energii? Dlaczego warto się nimi zainteresować?

Słońce jest źródłem prawie całej energii na świecie. Ruch wody, wiatr, produkcja biomasy, nie mówiąc już o promieniowaniu i cieple zgromadzonym we wszystkich warstwach naszej planety, pochodzą właśnie od niego. Uważa się, że tylko ciepło wnętrza Ziemi oraz ruch wód morskich, który jest wywołany przyciąganiem Księżyca, nie mają bezpośredniego związku z tą wyjątkową gwiazdą.

więcej »
Słownik OZE

Przygotowaliśmy mini-słownik pojęć, które dotyczą Odnawialnych Źródeł Energii. Rozszyfrowane zostały wszystkie trudne skróty i trudne pojęcia.

więcej »
Artykuły zostały podzielone na podstrony
1 23

PARTNERZY:

       

PATRONI HONOROWI: